Spotkanie w rocznicę śmierci Profesora Czesława Robotyckiego

17 stycznia 2017 roku w Piwnicy pod Baranami w Krakowie spotkali się uczniowie, przyjaciele oraz rodzina Profesora Czesława Robotyckiego – wieloletniego Dyrektora Instytutu Etnologii i Antropologii Kulturowej UJ. Zgromadzonych powitał Dziekan Wydziału Historycznego UJ, prof. Jan Święch. W debacie, której tematem był wkład Profesora Robotyckiego w rozwój polskiej antropologii, udział wzięli przedstawiciele trzech polskich ośrodków naukowych: prof. dr hab. Janusz Barański (Uniwersytet Jagielloński), dr hab. Waldemar Kuligowski, prof. UAM (Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu), dr hab. Katarzyna Kaniowska, prof. UŁ (Uniwersytetu Łódzki). Spotkanie zakończyło się projekcją filmu poświęconego osobie Profesora – Nieoczywisty antropolog (film przygotowany przez Archiwum UJ w ramach projektu „Pamięć Uniwersytetu”).